Divadlo MAŠKARA Praha

Několik vět o nás

Soubor vznikl v souvislosti s přípravou první hry cca v září 2004. Původně jsme byli 3 nadšenci pro hlavní postavy a usilovně hledali další pro obsazení celkem 6 rolí. Režii jsme museli zvládnout vlastními silami. Přes všechny potíže hra začínala mít obrysy. V závěru roku 2005 jsme dotáhli hru Generálka Jeho Veličenstva k vytoužené premiéře. POPAD 2006.

Pro režii naší další hry se nám již podařilo získat profesionálního herce a učitele herectví Filipa Sychru. Volba padla na hru osvědčeného autora paní Savageové, Johna Patricka – Rajčatům se letos nedaří. Premiéra byla v roce 2007. Hru jsme prezentovali na přehlídce Chudé divadlo roku 2008.

Pro naši třetí hru jsme vybrali námět z ruské provenience. Původně lidová pohádka Krása Nesmírná určená nejen dětem, ale pobaví se u ní nepochybně i dospělý divák. Výprava je hravá, barevná, pohádková. Režisérem byl herec kladenského Lampionu Karel Drahomír Mráz.

Vzhledem k oboustranné spokojenosti s dosavadní spoluprací byl pan Mráz ochoten k další režii v našem souboru. Byla vybrána hra Emmericha Al. Hrušky. Je sestavená ze čtyř jednoaktovek a u nás dostala název Požár a jiné katastrofy. Jedná se o převážně humorný pohled na věčné lidské slabosti, jako je nevěra, byrokracie, hloupost a podobně.

V roce 2011 navázal náš soubor spolupráci s režisérkou paní Margo Ja. Díky jejímu zodpovědnému přístupu jsme během následujícího roku připravili titul Každý s každým. Komedie je o tom, že otec nemusí být skutečně otcem a matka nemusí být tak jistá, jak se snad původně zdálo… Víc neprozradíme :-). Paní režisérka byla naprosto profesionální, nic nám neslevila, a snad je to také na hře znát. Premiéra byla v červnu 2012.

Pro sezónu 2013-14 jsme s paní režisérkou připravili hru Vše nejlepší, Henry! aneb Prachy nesmrdí!. Premiéra 18. října 2013. Je to bláznivá téměř detektivní komedie a nejspíš budou i mrtví… Máte rádi prachy? Potom rozhodně přijďte! Třeba taky vyfasujete. Toto představení bylo oceněno na POPADu 2014, umístilo se na druhém místě a soubor získal 4 ceny za herectví – 2 za hlavní postavu a 2 za vedlejší.

Dosud poslední představení je komedie Michaela Frayna Bez roucha aneb Ještě jednou zezadu s premiérou 24. 1. 2015. Trable herectví. Neschopný režisér a nepochopení herci. Anebo je to naopak? Tajená láska, žárlivost, závist a pohrdání - na jevišti však úsměv! Jak jen tohle dopadne? Zamotaná komedie. Režie Margo Ja.

A přichází klasika – Charleyova teta. Premiéra 20. 11. 2015. V pojetí paní režisérky to však až taková klasika není. Pojetí originální a zápletka staronová. Většina členů má předešlou hereckou zkušenost. Kostýmy a celou výpravu vyrábíme sami za použití vlastní invence, sil a prostředků.


Home Nejbližší představení Připravujeme Repertoár O nás Soubor Galerie Kontakt Admin smsticket